T.C. Sağlık Bakanlığı
Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Müdürlüğümüz
Şubeler
Toplum Sağlığı Merkezleri
Haber/Duyurular
Sık Sorulan Sorular
Yararlı Bilgiler
Bağlantılar
Diğer

 31 Mayıs 2017 "Dünya Tütünsüz Günü" Etkinlikleri

Tarih: 1.6.2017 10:29:02   Okunma: 1243   Yazan: MUSTAFA CAN   Birim: Ruh Sağlığı Programları, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürlüğü

31 Mayıs 2017 “ Dünya Tütünsüz Günü” nedeniyle Forum Alışveriş Merkezinde stant açıldı. Vali Yardımcısı Cemal YILDIZER, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Serdar DENİZ, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılım yaptığı etkinlik gün boyu devam etmiştir. Gönüllü olan vatandaşlarımıza nikotin bağımlılık testi uygulanmıştır. Tütün ve tütün ürünlerinin zararları konusunda farkındalık yaratıcı bilgilendirme yapılarak, Sigara Bırakma Polikliniklerine yönlendirmeler yapılmış  konu ile ilgili broşür dağıtılmıştır.

         Ayrıca yapılan etkinlikte Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şube Müdürü Uzm. Dr. Hanife TEZCAN tarafından 2017 yılının teması olan “Tütün, gelişme için bir tehdit!” konulu açıklamalarda bulunulmuştur. Tütün kontrolünün yoksulluk döngüsünü kırabileceği, açlığa son vermeye katkıda bulunacağı, sürdürülebilir tarımsal ve ekonomik büyümeyi teşvik edeceği ve iklim değişikliği ile mücadeleye yardımcı olacağı belirtilmiştir.

Bir bağımlılık türü olan sigaradan kurtulma yönündeki en önemli adım, kişinin sigarayı bırakma konusundaki kararlılığıdır vurgusu yapılarak etkinlik sona erdirilmiştir.

 

31 Mayıs 2017 "Dünya Tütünsüz Günü" Etkinlikleri -

31 Mayıs 2017 "Dünya Tütünsüz Günü" Etkinlikleri -

31 Mayıs 2017 "Dünya Tütünsüz Günü" Etkinlikleri -

31 Mayıs 2017 "Dünya Tütünsüz Günü" Etkinlikleri -